Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejski i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszycach

Opieka Wytchnieniowa

Miejski i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszycach ogłasza nabór zgłoszeń do Programu Opieka wytchnieniowa – edycja 2022.

Gmina Koszyce uzyskała dofinansowanie w kwocie: 54 876,00 zł ze środków Funduszu Solidarnościowego na realizację projektu „Opieka wytchnieniowa - edycja 2022”. Jest to Program związany z działaniami na rzecz osób z niepełnosprawnościami w ramach programu resortowego ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, realizatorem Programu w naszej gminie jest Miejski i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszycach.

Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

1. dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,

2. osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności

3. osobami orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności

poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej.

Program „Opieka wytchnieniowa” będzie realizowany w dwóch formach:

1. pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej, ośrodku wsparcia, innym miejscu wskazanym przez uczestnika Programu, które otrzyma pozytywną opinię gminy/powiatu, domu pomocy społecznej na podstawie przyjętej przez gminę lub powiat uchwały

2. pobytu całodobowego w ośrodku wsparcia, ośrodku/placówce wpisanej do rejestru właściwego wojewody zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, innym miejscu wskazanym przez uczestnika Programu, które otrzyma pozytywną opinię gminy/ powiatu, domu pomocy społecznej na podstawie przyjętej przez gminę lub powiat uchwały

Można było uzyskać wsparcie w zakresie pobytu dziennego oraz całodobowego,

Na pobyt dzienny pozyskano środki w wysokości 39 168 zł, które zostaną przeznaczone na opiekę nad osobami niepełnosprawnymi (w tym dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności) w czasie, kiedy ich opiekunowie będą mogli odpocząć, zregenerować się lub załatwiać swoje sprawy.

Na pobyt całodobowy pozyskano środki w wysokości 15 708 zł, które zostaną przeznaczone na pobyt całodobowy w ośrodkach wsparcia, placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom z niepełnosprawnością wpisanych do rejestru wojewody lub w innych miejscach wskazanych przez uczestnika Programu, które otrzymają pozytywną opinię realizatora Programu.

Uczestnik Programu, któremu przyznano pomoc w postaci usług opieki wytchnieniowej nie ponosi odpłatności za usługi przyznane w ramach Programu.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z programu opieki wytchnieniowej - edycja 2022, prosimy o kontakt z pracownikami socjalnymi Miejskiego i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koszycach pod numerem telefonu: 41 3514048 wew. 117 lub 41 3854617 oraz mailowo: gops@koszyce.gmina.pl

Kartę zgłoszenia do programu Opieka Wytchnieniowa - edycja 2022 stanowiącą załącznik nr 8 Programu Opieka Wytchnieniowa – Edycja 2022, można uzyskać w siedzibie MiGOPS w Koszycach oraz w załączniku poniżej.

Więcej informacji pozyskać można na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w zakładce: Opieka wytchnieniowa oraz na stronie dedykowanej Programowi Opieka wytchnieniowa.

ZAŁĄCZNIKI:

Nasza placówka

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny